تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی شهرداری با دانشگاه های نیشابور به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی شهرداری با دانشگاه های نیشابور به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری  های علمی و پژوهشی بین شهرداری، دانشگاه نیشابور و دانشگاه علمی کاربردی به منظور استفاده از تمامی ظرفیت های منطقه ای، بالاخص دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی و گسترش ارتباطات فی ما بین به امضاء رسید.

شهردار نیشابوردر جلسه ای که به همین منظور در سالن جلسات شهرداری برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: این تفاهم نامه ها در 9 ماده کلی تنظیم و به امضای طرفین رسیده و مقرر شد که طی  مدت 5 سال شهرداری و دانشگاه های نیشابور درزمینه های مختلف همکاری و مشارکت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری  نیشابور، علی نجفی در ادامه سخنانش به جزئیات تفاهم نامه های مزبور پرداخته و گفت:ایجاد و توسعه همکاری های متقابل در زمینه های اجرایی، علمی، پژوهشی، فناوری وآموزشی، توسعه تحقیقات هدفمند، منسجم و کاربردی، مدیریت ظرفیت های موجود در راستای توسعه محصولات و فناوری های پیشرفته و قابل عرضه در بازارهای جهانی، تسهیل همکاری های مشترک بین شهرداری و دانشگاه برای ارتقا و رقابتی کردن محصولات صنایع فعال در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی و گسترش مراکز تخصصی تحقیق و توسعه مرتبط با زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی شهرستان و استان از جمله پیشنهادات ارائه شده است.

شهردار نیشابور افزود: نیاز سنجی و آینده پژوهشی مطالبات حال و آینده در حوزه های مرتبط با شهرداری و راهبردهای کلان این نهاد در حوزه مدیریت و عمران شهری، فراهم کردن امکان حضور اساتید و نخبگان دانشگاه و مراکز پژوهشی و پژوهشگران در بخش های مختلف شهرداری نیشابور برای انجام پروژه های مشترک، تجاری سازی یافته های پژوهشی و راه اندازی شرکت های دانش بنیان و ... از دیگر سرفصل های این تفاهم نامه ها است که مورد توافق طرفین قرار گرفت.

وی تاکید کرد: شهرداری برای همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی و همچنین بهره گیری از ظرفیت های دانشجویان خلاق و خوش ذوق محدودیتی ندارد و علاقه مند به توسعه و گسترش هر گونه همکاری در زمینه مطالعاتی و تحقیقاتی هستیم و آماده ارائه بستر لازم به منظور حضور دانشجویان در عرصه های عملیاتی هستیم.

رئیس دانشگاه نیشابور نیز در بخش دیگری از این نشست یادآور شد: یکی از رسالت های اصلی این دانشگاه ورود به مسائل منطقه ای و کمک به بخش های صنعتی و اجرایی شهرستان برای استفاده از فناوری های نوین علمی و دانشگاهی جهت به روزآوری طرح ها و برنامه های پیش بینی شده است که در این مسیرآماده هر نوع همکاری و تعامل هستیم.

دکتر صادقی سمرجانی در ادامه  با قدردانی از نگاه علم محور و آینده نگر شهرداری نسبت به مسائل روز جامعه  خاطرنشان کرد: دانشگاه نیشابور برای همکاری های علمی و تحقیقاتی با شهرداری در زمینه اصلاح مبلمان شهری، زیباسازی منظر شهر، اجرای طرح های نظرسنجی و طراحی و انجام پروژه های پژوهش محور و علمی آماده است و از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

دکتر بلوکی رئیس هیئت مدیره دانشگاه علمی کاربردی نیشابور نیز در این نشست ضمن ارائه مطالب جامعی درباره آشنایی با اصول پژوهشی و علمی شناخت هر چه بیشتر موانع توسعه در کشور جهت برون رفت شهرها از وضعیت موجود اظهار داشت:کسانی که قصد مدیریت شهرهای در حال توسعه وبزرگ را دارند ضروری است که موانع و مشکلات توسعه و پیشرفت را کاملا شناخته و نسبت به اتخاذ تصمیم منطقی برای مقابله با آن ها اقدام نمایند تا ضریب خطاهای انجام شده به کمترین میزان کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه در بحث توسعه و ترویج علم باید بی طرف و فاقد هر گونه جبهه گیری باشیم افزود: دراین مسیر الزاما نباد به فکر سودآوری وکسب درآمد باشیم زیرا با این نوع تفکرات خیلی سریع از مسیر اصلی خاج شده  به بیراهه می رویم.

وی توجه  به سرمایه های انسانی و مدیران خلاق و توانمند را راهگشا و تاثیرگذار دانست و گفت: این موضوع جهت غلبه بر موانع موجود در مسیر توسعه بسیار حائز اهمیت بوده ومدیران ما لازم است که از ظرفیت بزرگ جوانان دربخش های علمی و دانشگاهی به خوبی استفاده کنند.

پیوستها :


دیدگاه

0 دیدگاه