با سودجویان و دلالان در زمینه تفکیک اراضی کشاورزی برخورد قانونی می شود

۲۵ فروردین ۱۳۹۸
اخیراً به استناد گزارش های رسیده، برخی دلالان و افراد سودجو با همدستی افراد فرصت طلب اقدام به خرید اراضی کشاورزی در محور باغرود(بولوار شهید شوشتری) و سایر زمین های کشاورزی اطراف شهر به نازلترین قیمت نموده و پس از خرد کردن و تفکیک آن، با بهای هنگفتی می فروشند...

معاون معماری و شهرسازی شهرداری نیشابور؛

با سودجویان و دلالان در زمینه تفکیک اراضی کشاورزی برخورد قانونی می شود

 

اخیراً به استناد گزارش های رسیده، برخی دلالان و افراد سودجو با همدستی افراد فرصت طلب اقدام به خرید اراضی کشاورزی در محور باغرود(بولوار شهید شوشتری) و سایر زمین های کشاورزی اطراف شهر به نازلترین قیمت نموده و پس از خرد کردن و تفکیک آن، با بهای هنگفتی می فروشند.

 

معاون معماری و شهرسازی شهرداری نیشابور با عنوان این مطلب گفت: خرد شدن اراضی کشاورزی، زمینه تغییر کاربری و ویلاسازی را فراهم کرده است که خلاف ضوابط و مقررات بوده و موجب از بین رفتن اراضی مرغوب کشاورزی و آسیب به منابع آب شرب شهری می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور هادی نیرآبادی ضمن غیر قانونی شمردن این اقدام سودجویان افزود: هر گونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی در خارج از شهرها و شهرک ها به صورت خرد ممنوع بوده و نه تنها خدمات زیربنایی از قبیل آب، برق، گاز و تلفن به آن ها داده نمی شود، بلکه در صورت مشاهده با این پدیده برخورد قانونی و بنای احداث شده آنان نیز قلع و قمع خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: حفاظت از عرصه های کشاورزی و جلوگیری از فعالیت های سودجویان نیازمند عزم و اراده عمومی است و شهروندان باید هوشیار باشند تا در دام سودجویان گرفتار نشوند.

 

نیرآبادی از شهروندان خواست قبل از هر گونه خرید و فروش از مناطق دوگانه شهرداری و یا جهاد کشاورزی نیشابور استعلام نمایند.

 

لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.