مهاجرت به کانادا
  • کد خبر : 10032
  • 1402/8/25

💠 آیین تکریم و معارفه مدیر حراست شهرداری نیشابور برگزار شد

صبح امروز آیین تکریم و معارفه مدیر حراست شهرداری نیشابور با حضور رئیس اداره اطلاعات شهرستان، نمایندگان مدیرکل حراست استانداری خراسان رضوی، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر و معاونین و مدیران شهرداری در سالن شهدای غواص برگزار شد.

 

شهردار نیشابور گفت: حراست نقش کلیدی و اساسی بخصوص در دستگاه های اجرایی دارد.

مهندس میرفانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر حراست شهرداری نیشابور که با حضور نمایندگان اداره کل حراست استانداری خراسان رضوی، رئیس اداره اطلاعات، اعضای شورای اسلامی شهر و معاونین و مدیران شهرداری برگزار شد افزود: جنس، تنوع و نوع کاری که در شهرداری ها انجام می شود با سایر ادارات متفاوت است و به مراتب سخت تر و اغواکننده تر است.

وی با اشاره به حجم کار و مراودات مالی و پیشنهادات اغواکننده ای که در شهرداری ها وجود دارد گفت: با قاطعیت اعلام می کنم شهرداری نیشابور یکی از پاک دست ترین نیرو ها را در بین دستگاه های دولتی و عمومی دارد.

شهردار نیشابور در ادامه ضمن تبریک به رضا چمنی مدیر حراست شهرداری که به افتخار بازنشستگی نائل شد، از تلاش ها و خدمات صادقانه ایشان در طول ۳۰ سال خدمت، صمیمانه تقدیر کرد.

میرفانی همچنین با اشاره به سوابق بسیار خوب، اخلاق مداری و مردم داری آقای عبداله آبادی که از بدنه شهرداری و حراست و کاملا آشنا به مسائل و بخش های مختلف مجموعه هستند برای ایشان در پست جدید به عنوان سرپرست مدیریت حراست شهرداری آرزوی سلامتی و توفیق کرد.

 

مهم ترین وظیفه حراست آرامش دادن به مجموعه است

نماینده مدیرکل حراست استانداری خراسان رضوی گفت: مهم ترین وظیفه حراست آرامش دادن به مجموعه و افزایش کارآمدی و انتخاب درست در راستای کمک به مدیریت است.

رمضانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر حراست شهرداری نیشابور عنوان کرد: مشغله ها و پیچیدگی های دستگاه خدمات رسانی مثل شهرداری زیاد است و شهردار ممکن است از برخی موارد غافل شود که وظیفه حراست پرکردن آن خلاهاست.

وی افزود: حراست اولین کارش تفکر است و ما چیزی را بدون فکر از جایگاه اداری نباید صادر کنیم و همه جوانب را باید بسنجیم و تا جایی که می توانیم آن دستور و خواسته را انسانی کنیم و حیثیت و آبروی افراد را حیثت و آبروی خودمان بدانیم.

رمضانی ادامه داد: مجموعه در خدمت ما نیست و ما به عنوان حراست باید در خدمت مجموعه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه ها به بدنه حراست نگاه تجسسی و مانعی است که اصلا اینطور نیست و ما بر اساس تفکر تلاش و کار می کنیم و حراست به روی همه باز است.

رمضانی در پایان از تلاش های آقای چمنی در مسئولیت حراست شهرداری که بزرگوارانه و با طمئنینه و آرامش مجموعه را مدیریت کردند قدردانی کرد و برای آقای عبداله آبادی که در اوج انرژی عهده دار مسئولیت حراست شهرداری شدند آرزوی توفیق کرد.

 

مدیر پیشین حراست شهرداری نیشابور گفت: سیستم حراست سیستمی است که با همکاری و تعامل کل مجموعه و با تکیه بر اعتماد متقابل می‌شود کار را پیش برد در غیر این صورت نه تنها نتیجه حاصل نخواهد شد بلکه چالش‌های فراوانی خواهیم داشت.

 رضا چمنی که به افتخار بازنشستگی نائل شد اظهار کرد: شهرداری مجموعه مردمی با فرایند پیچیده است و هیچ اداره‌ای ویژگی شهرداری را نخواهد داشت.

وی افزود: کار در شهرداری بسیار سخت و پیچیده و توقعات مردمی با توجه به نوع کار که ارتباط مستقیم با شهروندان دارد مسئولیت خطیری را برای همکاران ما ایجاد کرده که شرایط خاص، ویژه‌ای ها و نگرانی‌ها و توقعاتی پیش می‌آید که یک سری ذهنیت‌ها را برای سیستم به وجود آورده در صورتی که جزو زحمتکش‌ترین قشر اداری و سازمانی کشور هستند.

وی با عنوان اینکه ۱۲ سال از خدمت ما توفیقی حاصل شد که در مجموعه حراست انجام وظیفه کنیم تصریح کرد: حراست سه نوع فرایند کاری دارد. بازدارندگی، اصلاح گری و ارجاع گری و در این مدت سعی کردیم به منظور اصلاح سیستم و همفکری با مجموعه در فرایند اول و دوم تمام تلاشمان را به کار ببریم و به سرانجام برسانیم .

وی اذعان کرد: در حراست کاری به سرانجام نمی‌رسد مگر اینکه حراست به معنی واقعی خودش که همان صیانت و حفاظت از مجموعه سازمانی شهرداری و پرسنل است تحقق پیدا کند و پرسنل باور کنند حراست به عنوان یار و یاور و امین و مشاور مجموعه است که می‌شود گفت تا حدود زیادی در این مهم با همت دوستان و همکاری و تعاملی که داشتیم این مهم حاصل شد.

چمنی با بیان اینکه بحث آبروی افراد و آبروی سازمانی قابل برگشت نیست خاطرنشان کرد: در این مدت چند فرایند را در واحد حراست شهرداری احیا کردیم. الگوی اولیه که پیشه کردیم وارد حریم خصوصی افراد یا دوستان نشویم و رازدار دار همکارانمان باشیم که ثمرات خیلی خوبی هم از این الگو گرفتیم .

 

سرپرست مدیریت حراست شهرداری نیشابور گفت: اکنون که این مسئولیت به بنده محول شده، سنگینی باری که بر دوشم نهاده شده را به خوبی می‌شناسم و درک می‌کنم و خودم را برای خدمت به این دیار با استعداد و ریشه‌دار و رویارویی با تمام چالش‌ها و سختی‌ها مهیا کردم.

محسن عبداله آبادی در آیین تکریم و پاسداشت ۱۲ سال خدمات صادقانه، خالصانه و موثر آقای چمنی مدیر پیشین حراست شهرداری با تشکر و قدردانی از زحمات ایشان اظهار کرد: دوست و برادر فرهیخته و بزرگوار و بزرگمنشم جناب آقای چمنی که با صبر و شکیبایی و سعه صدر بی‌نظیری که داشتند باعث پرورش و شکوفایی امثال بنده شدند و من به سبب ۱۲ سال همجواری و همکاری که با ایشان داشتم، گواهی می‌دهم که ایشان باعث بسیاری از توفیقات و برکات در شهر و شهرداری شدند و به معنای واقعی کلمه حراستی موفق بودند.

وی عنوان کرد: از آنجا که فعالیت‌های حراستی عموماً پشت درهای بسته و به صورت پنهان و عمدتاً زیربنایی هست، بیشترین کسی که از این فعالیت‌ها آگاهی پیدا می‌کند خداوند متعال است که البته بهترین پاداش دهنده است و اجر جزیل را برای ایشان از ایزد منان مسئلت دارم.

   عبداله آبادی در مراسم معارفه خود با اشاره به حدیث "الظلم ام الفساد" از امام علی علیه السلام گفت: این حدیث نقشه راه من قرار گرفته و موکداً ظلم کردن را برای خود ممنوع می‌دانم و با ظلم و ظالم در تمام ابعادش چه ظلم به مردم و چه ظلم به سیستم اداری و چه ظلم به مدیران و همکاران مجموعه و چه ظلم به آیندگان که چشمشان به کاشته‌های امروز ماست و چه ظلم به گذشتگان که مسیر را برای خدمت رسانی ما هموار کردند، مقابله خواهم کرد .

 

گفتنی است صبح امروز با حکم مدیرکل حراست استانداری خراسان رضوی، محسن عبداله آبادی به عنوان سرپرست مدیریت حراست شهرداری معرفی و از زحمات و خدمات شایسته رضا چمنی مدیر پیشین حراست شهرداری تقدیر شد.

نویسنده : روابط عمومی شهرداری نیشابور

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه