• کد خبر : 6989
  • 1401/03/03

مطالعات طرح جامع ساماندهی آب های سطحی در دستور کار شهرداری قرار گرفت

💠مطالعات طرح جامع ساماندهی آب های سطحی در دستور کار شهرداری قرار گرفت

🔹شهردار نیشابور گفت: مطالعات طرح جامع ساماندهی آب های سطحی در نیشابور در دستور کار شهرداری قرارگفت.

🔹مهندس میرفانی افزود: خسارت های ناشی از سیلاب ها به تاسیسات زیربنایی و اقتصادی و ورود آب‌های سطحی به داخل کانال‌های فاضلاب باید با اجرای طرح های ساماندهی، شناسایی نقاط، ایجاد سیل بند، ایجاد مخازن جمع آوری و ذخیره روان آب ها و بازسازی کانال های هدایت آب های سطحی به صفر برسد .

🔹وی افزود : شهر نیشابور با توجه به پیشینه سیل خیز بودن و ظرفیت بالای بارندگی، به برنامه ریزی و اجرای طرح های ساماندهی و بازسازی کانال های هدایت آب های سطحی و مخازن جمع آوری و ذخیره روان آب ها نیاز دارد که تاکنون مغفول مانده بود.

🔹وی ادامه داد: در بودجه سال  ۱۴۰۱ اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال جهت  انجام مطالعات طرح جامع ساماندهی آب های سطحی در نظر گرفته شده است .

🔹وی افزود: با انتخاب مشاور ذیصلاح کارهای مطالعاتی انجام و بر اساس مطالعات در بودجه سال های بعد اقدامات اجرایی آن انجام خواهد شد.

🔹میرفانی عنوان کرد: با توجه به زمان بر بودن مطالعات و ضرورت اقدامات فوری برای بروز کمترین خسارت به شهروندان در حوادث بارندگی های بعدی تیمی از همکاران فنی و عمرانی در شهرداری تشکیل و اقدامات فوری برای برخی نقاط دارای اولویت آبگرفتگی انجام خواهد شد.

نویسنده : روابط عمومی شهرداری

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه