• کد خبر : 6380
  • 1400/10/17

اجرای سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو (سمیع) توسط شهرداری نیشابور به عنوان شهر پایلوت

با هدف افزایش میزان رضایتمندی شهروندان صورت گرفت:

💠 اجرای سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو (سمیع) توسط شهرداری نیشابور به عنوان شهر پایلوت 

🔹شهردار نیشابور از اجرای سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو (سمیع) توسط شهرداری نیشابور به عنوان شهر پایلوت خبر داد.

🔹مهندس میرفانی گفت: در گذشته سامانه ها و نرم افزارهای  پرداخت عوارض خودرو به صورت متفرقه و عمدتا شهرداری های غیر مرکز استان با سامانه شرکت همفکران بود و متاسفانه این شرکت کارمزدهای سنگینی در این خصوص از شهروندان دریافت می کرد که این کارمزدها مورد تایید شهرداری نبود و باعث نارضایتی های فراوانی در بین شهروندان شده بود. در همین راستا سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و اتحادیه حمل و نقل همگانی کشور "سامانه ملی یکپارچه پرداخت عوارض خودرو" با نام اختصاری "سمیع"  را طراحی کرد که برای اولین بار تمام پرداخت ها در یک سیستم یکپارچه صورت پذیرد.

🔹میرفانی ادامه داد: البته هنوز سامانه سمیع رسما عملیاتی نشده و شهرداری نیشابور در راستای حرکت پرشتاب به سوی شهر هوشمند و دسترسی آسان و سریع، برقراری عدالت بیشترو افزایش رضایت شهروندان به عنوان یکی از اولین شهرهای کشور و به صورت پایلوت این سامانه را اجرا کرده و در حال رفع ایرادات احتمالی هستیم.

🔹وی افزود: در سامانه جدید شهروندان پس از یکبار پرداخت عوارض در این سامانه که همراه با ورود اطلاعات تکمیلی شهروند هست، دیگر نیازی به حضور در دفتر پیشخوان یا شهرداری ندارد و می تواند به صورت اینترنتی و بدون کارمزد پرداخت عوارض خودرو را انجام دهد.

⚜همراه ما در شبکه های مجازی

Telegram  |  WhatsApp |  Instagram

  |شهرداری نیشابور🌐www.NEYSHABUR.ir|

نویسنده : پاکراد

پیوستها :

1
اجرای سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو (سمیع) توسط شهرداری نیشابور به عنوان شهر پایلوت
دیدگاه

0 دیدگاه