مهاجرت به کانادا
  • کد خبر : 10070
  • 1402/8/27

برگزاری جلسه هماهنگی خاکسپاری پیکر " استاد محمد علی نُدوشن" در نیشابور

باحضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه، مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی  و دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان خراسان رضوی  و اعضا جلسه هماهنگی خاکسپاری پیکر " استاد محمد علی نُدوشن" در فرمانداری نیشابور برگزارشد.

 در این جلسه مقرر گردید کمیته اجرایی این مراسم تمهیدات لازم برای مراسم خاکسپاری پیکر چهرۀ برجستۀ فرهنگ و ادب ایران " استاد محمد علی نُدوشن" را برنامه ریزی  نماید .

گفتنی است استاد محمدعلی اسلامی نُدوشن در «نُدوشن» زاده شد، دوران کودکی را در آن‌جا گذرانید و دوران نوجوانی را در یزد، در حالی‌که همواره به زادگاه خود می‌اندیشید و یادبودهایش را گرامی می‌داشت.او طولانی‌ترین دوران زندگی خویش را در تهران سپری نمود و در پایتخت خانواده تشکیل داد. دوستان یک‌دل، همراه و صمیمی یافت و به تجربه‌اندوزی و سفرهای دور و دراز پرداخت. در اواخر عمر که به علت بیماری ممتد که در سفری به کانادا به وی عارض شد در این کشور ماندگار و به گونه‌ای موقت در آن ساکن گشت. وی در ۵اردیبهشت ۱۴۰۱ دار فانی را وداع گفت واز آنجا که استاد محمدعلی اسلامی نُدوشن در وصیت نامه خویش، «نیشابور» را بعنوان خانه ابدی خویش برگزیده است،پیکر وی پس از گذشت ۱۸ ماه جهت خاکسپاری از کانادا منتقل خواهد شد.

 

نویسنده : روابط عمومی شهرداری نیشابور

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه