• کد خبر : 5103
  • 1399/7/20

شهرداری نیشابور تمهیدات پیشگیرانه برای فصل بارندگی را آغاز کرد

 

شهردار نیشابور از اجرای تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه با توجه به آغاز فصل بارندگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور علی نجفی با بیان اینکه عمده مشکلاتی که با توجه به شروع بارش های پاییزی در سطح شهر به وقوع می پیوندد، وجود آبگرفتگی معابر و زیرگذرها است گفت: ستاد مدیریت بحران شهرداری نیشابور با در نظر گرفتن اصل خدمتگزاری و با تکیه بر تجارب بدست آمده ناشی از آبگرفتگی های معابر در سالیان گذشته، تمهیدات پیشگیرانه ای از قبیل پاکسازی و لایروبی کانال ها و کانیوها جهت جلوگیری از آبگرفتگی معابر و انسداد آبروها را انجام داده و در این راستا برخی اقدامات پیشگیرانه نیز در مرحله اجرا قرار دارد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری نیشابور افزود: جمع آوری و هدایت آب های سطحی و جریانات حاصل از بارندگی در مسیر صحیح به منظور پیشگیری از بحران های احتمالی جزو مهمترین اقداماتی است که برنامه ریزی لازم جهت انجام آن در ستاد مدیریت بحران شهرداری و حوزه خدمات شهری انجام شده است.

نجفی عنوان کرد: در همین راستا ضمن انجام اقدامات عمرانی از جمله احداث کانال رسالت غربی وشرقی ، سپتینک زیرگذر ابراهیم ادهم وزیرگذر خیام،کانال جمع آوری آب درخیابان بهار با شناسائی 25 منطقه دچار مشکل آبگرفتگی ، لایروبی کانال های منتهی به سپتیک زیر گذر امام رضا (ع)، زیر گذر های میدان فردوسی، خیام، ابراهیم ادهم، فرهنگسرا و کلیه کانال های سرپوشیده سطح شهر از جمله کانال های سرپوشیده حد فاصل خیابان احمد آباد تا میدان فردوسی و ... در دستور کار این حوزه ها قرار گرفته است .

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری نیشابور نیز در ادامه گفت: در حال حاضر حفر چند حلقه چاه در میادین و معابر اصلی که در سنوات گذشته در آنها تجمع آب داشته ایم در دستور کار بوده و از سال گذشته تا کنون بیش از 32 حلقه چاه در مناطق هدف حفر شده است .

مهندس آریان فر همچنین افزود: آماده باش نیروهای خدمات شهری و استقرار ایشان در زمان بارش های فصلی در سطح شهر، هماهنگی با نیروهای سازمان فضای سبز و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، آماده باش سازمان پسماند به منظور در اختیار قراردادن خودروها و ماشین آلات با هدف مواجهه با بحرانه ای احتمالی و تست فنی تمامی پمپ های آب شهرداری برای آبگرفتگی های احتمالی نیز از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری بوده است.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری نیشابور نیز با توجه به آغاز فصل بارندگی در خصوص تمهیدات پیشگیرانه شهرداری در این خصوص عنوان کرد: مطابق مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرداری و دستور شهردار جهت تقویت توان عملیاتی ستاد حوادث و علیرغم مشکلات عدیده مالی که گریبانگیر شهرداری میباشد طی 4 ماه گذشته با اختصاص بودجه 5 میلیارد ریالی 8 دستگاه پمپ 2 اینچ و 4 اینچ روبین بنزینی به همراه 4دستگاه کفکش تک فاز و 3 فاز توسط شهرداری خریداری شده است.

ابوالفضل اسدی افزود: بدین منظور همچنین با همت متخصصین حوزه مدیریت بحران ، تعمیرگاه مرکزی و سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابوریک دستگاه پمپ 8 اینچی گازوئیلی خود کششی به همراه یک دستگاه پمپ عقب تراکتوری 4 اینچ طراحی و در چرخه عملیات قرار گرفته است .

نویسنده : شادی

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه