• کد خبر : 4785
  • 1399/4/3

جلسه هم اندیشی مدیران سازمان همیاری های استان با شهرداران شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان برگزار شد/ انعقاد 7 تفاهم نامه همکاری سازمان همیاری با شهرداری نیشابور

جلسه هم اندیشی و بیان نیازهای شهرداری های شهرستان نیشابور و توانمندی ها و ظرفیت های سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، موسسات و شرکت های تابعه جهت پیشبرد اهداف و برنامه های مدیریت شهری، با حضور معاون استاندار و فرماندار، مدیرعامل و معاونین و مدیران سازمان همیاری شهرداری های استان،  اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور، شهرداران شهرستان و مدیران و معاونان شهرداری نیشابور در سالن الماس هتل امیران برگزار شد.

نیشابور می تواند قطب نمونه اقتصادی و گردشگری شود

معاون استاندار و فرماندار شهرستان در جلسه هم اندیشی مسئولان ستادی و  شرکت های وابسته سازمان همیاری و شهرداران حوزه شهرستان نیشابور، فیروزه و بخش زبرخان که صبح امروز به میزبانی شهرداری نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: نیشابور می تواند قطب نمونه اقتصادی و گردشگری در کشور شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور، مهندس قامتی با اشاره به تمدن۷ هزار ساله نیشابور عنوان کرد: شهرستان نیشابور دارای ظرفیت های بسیار در حوزه گردشگری و اقتصادی است و با قابلیت هایی که این شهرستان دارد می تواند قطب نمونه اقتصادی و گردشگری شود.
وی همچنین با تاکید بر اجرای مدیریت واحد شهری در شهرها افزود: باید در حوزه شهرداری های این منطقه مدیریت واحدشهری شکل گیرد و بعضی از مقررات دست و پا گیر در برابر شوراها و شهرداری ها، اصلاح شود.
قامتی گفت: مدیریت واحد شهری یکی از مسائلی است که وزیر کشور نیز این دیدگاه را دنبال می کند و برای ورود به بدنه مدیریت واحد، نیازمند زیر ساخت های جدی و اساسی در دستگاه های اجرایی در کنار شهرداری ها هستیم و برای رسیدن به مدیریت واحد شهری باید اراده جمعی شکل بگیرد.
فرماندار نیشابور در جمع شهرداران، مدیران شهرداری ها و سازمان همیاری شهرداری های استان با اشاره به نقش سازمان همیاری شهرداری ها عنوان کرد: هر سازمان و ساختاری که به موازات سازمان شهرداری ها شکل می گیرد به واسطه این است که حمایت جدی از شهرداری ها داشته باشد.
علیرضا قامتی  تصریح کرد: سازمان همیاری می تواند مشاوری قوی و محرکی در جهت تقویت فعالیت های عمرانی شهرداری ها باشد و شهرداران باید از ظرفیت های این سازمان استفاده نمایند.
فرماندار نیشابور همچنین اعلام کرد: با توجه به توان وظرفیت شهرداری نیشابور در بحث پدافند غیر عامل در روزهای ابتدایی ورود به این شهرستان، مدیریت بحران و پدافندغیرعامل را به شهرداری تفویض کردیم.
 

 سازمان همیاری ها به عنوان الگو در کشور مطرح است


شهردار نیشابور با تبریک میلاد باسعات حضرت معصومه(س) و هفته قوه قضائیه گفت: سازمان همیاری ها به عنوان مجموعه ای همراه و همیار شهرداری ها شناخته شده است و امروز این سازمان با فعالیت های کم نظیر در استان به عنوان الگو در کشور مطرح است.
علی نجفی افزود:  سازمان همیاری به معنای واقعی کلمه در حال همیاری شهرداری هاست
و با مدیریت جدید این سازمان پویایی اقتصادی در بین شهرداری ها ایجاد شد که نوید بخش روزهایی خوش برای شهرداری های استان است.
وی تصریح کرد: حمایت از فعالیت های شهرداری ها توسط این سازمان،  خودتکایی شهرداری ها را به دنبال داشته و باعث شده  شهرداری از یک مجموعه صادر کننده پروانه ساختمانی و تخلفات ساختمانی خارج شود و به عنوان موتور محرکه اقتصادی معرفی کنیم.
شهردار نیشابور به عنوان عضو کمیته مشورتی وزارت کشور در حوزه پسماند گفت: این وزارتخانه صرفا در قالب مجتمع های صنعتی منطقه ای به پروژه های پسماند اعتبار اختصاص می دهد.
نجفی در ادامه با پیشنهاد تشکیل شرکت مشترک هلدینگ در مجموعه سه شهرستان گفت: توانمندهای شهرداری های شهرستان می تواند در قالب این شرکت تجمیع  شود تا ضمن کاستن از هزینه های سربار شهرداری ها، توجیه اقتصادی نیز داشته باشد.
وی همچنین خواستار برگزاری  جلسات هم اندیشی دوره ای مشترک بین مسئولان سازمان همیاری، شرکت های زیرمجموعه این سازمان و شهرداران مناطق مختلف استان، جهت عملیاتی شدن این تصمیمات شد.

نگاه به شهرداری ها باید تغییر کند


مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان خراسان رضوی در ادامه این نشست بر لزوم تغییر نگاه به شهرداری ها به  عنوان امین مردم در تمامی حوزه ها تاکید کرد.
میثم کرمانی افزود: این نهاد به عنوان اصلی ترین نهادی خدمات رسان و فعال در حوزه مدیریت شهری باید به اصل خود برگردد.
وی گفت: یکی از مزیت های اصلی شهرداری استفاده از ظرفیت امنای شهر است که سازمان همیاری برای این هدف، برنامه های عملیاتی مطلوبی در حوزه های مختلف دارد.
وی با اشاره به ظرفیتهای سازمان همیاری در حوزه های مختلف و معرفی معاونین و مدیران شركت های وابسته این سازمان عنوان کرد: هدف ما از افزایش تعاملات با 

شهرداری ها به صورت منطقه ای آشنایی  با ظرفیتها، نقاط قوت، مشکلات، کمبودها و پتانسیلهای همکاری سازمان و هریک از شهرداریها در مناطق و شهرهای مختلف است.
در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور و شهرداران شهرستان های نیشابور، فیروزه و بخش زبرخان طی اظهاراتی جداگانه به بیان ظرفیت ها، دغدغه ها و مشکلات حوزه خود پرداختند.
همچنین در این جلسه هم اندیشی  7 تفاهم نامه در حوزه های عمرانی، گردشگری، بیمه ای، آموزشى، بازرگانی و ... با شهرداری نیشابور منعقد شد و به پاس همکاری و اقدامات شایسته و همراهی های شهرداران نیشابور، عشق آباد، درود، همت آباد، خرو، فیروزه، بار، چکنه و قدمگاه  با سازمان همیاری شهرداری های استان از آن ها با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
دراین جلسه، حکم علی نجفی به عنوان مشاورافتخاری سازمان همیاری در حوزه اقدامات اساسی زیست محیطی، توسط مدیرعامل سازمان به وی اعطا و از آریانفر مدیر عامل و نايب معاون سازمان پسماند شهرداری نیشابور نیز قدردانی شد.
این سازمان در ادامه از محمود میدانی کارپرداز شهرداری نیشابور نیز به پاس تلاش و همکارری در مبارزه با کرونا تقدیر کرد و علی نجفی شهردار نیشابور نیز از سید محمد فاطمی مدیر شرکت همیار زیست گستر پردیسان به پاس تلاش ها و همکاری های این شرکت تقدیر کرد.

اهدای تمبر یادبود و بازدید از افلاک نمای خیام بخش های پایانی این جلسه بود.

نویسنده : شادی

پیوستها :

1
جلسه هم اندیشی مدیران سازمان همیاری های استان با شهرداران شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان برگزار شد/ انعقاد 7 تفاهم نامه همکاری سازمان همیاری با شهرداری نیشابور
2
جلسه هم اندیشی مدیران سازمان همیاری های استان با شهرداران شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان برگزار شد/ انعقاد 7 تفاهم نامه همکاری سازمان همیاری با شهرداری نیشابور
3
جلسه هم اندیشی مدیران سازمان همیاری های استان با شهرداران شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان برگزار شد/ انعقاد 7 تفاهم نامه همکاری سازمان همیاری با شهرداری نیشابور
دیدگاه

0 دیدگاه