• کد خبر : 4281
  • 1398/09/07

شهردار نیشابور در کارگاه آموزشی بازآفرینی پایدار شهری؛ ما نمی توانیم نسخه ای که در محل زندگی خودمان داریم را برای مناطق هدف بازآفرینی شهری تجویز کنیم

کارگاه آموزشی مفاهیم بازآفرینی پایدار شهری با حضور علوی مقدم معاون عمران و بهسازی شرکت بازآفرینی شهری ایران، شهرداران استان تهران، مسئولین راه و شهرسازی استان تهران و مسئولینی از سازمان شهرداری ها برگزار شد که نیشابور نیز به عنوان تجربه موفق ارتقای تدریجی مسکن در سکونتگاه های غیر رسمی در حوزه بازآفرینی شهری در این کارگاه آموزشی به ارائه تجربیات خود پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور در این کارگاه یک روزه، شهردار نیشابور که به عنوان یکی از سخنرانان همایش سخن می گفت با بیان اینکه ما دولتی ها و عمومی ها ایرادی را به خودمان می گیریم، تصور می کنیم می بایست آنچه را فکر می کنیم و باور داریم مردم همان را فکر کنند، عمل کنند و باور کنند گفت: وقتی بحث ارتقای مسکن و وضعیت معیشت  پیش می آید، مسکن هایی می سازیم با عناوین مختلف مسکن مهر و ... و مردم را از حاشیه های شهر جمع می کنیم و در این مسکن ها مستقر کرده، بدون اینکه فکر کنیم این نقل و انتقال ها چه آسیب ها و مشکلاتی را بوجود می آورد.

علی نجفی ادامه داد:  افراد را در جایگاه اجتماعی دیگری قرار می دهیم که با آن ها متناسب نیست و تمامی وابستگی ها و علقه ها را قطع می کنیم که سبب مشکلات روانی و آسیب های اجتماعی و چه بسا امنیتی می شود.

وی افزود: ما نمی توانیم نسخه ای که در محل زندگی خودمان داریم را برای این مناطق نیز تجویز نمائیم.

نجفی اظهار کرد: نیشابور به عنوان یک تجربه موفق در بحث بازآفرینی شهری در مرحله اول به شناخت جامعه هدف پرداخت و طوری برنامه ریزی شد که کار مردم به خود مردم واگذار شد.

شهردار نیشابورعنوان کرد: از خود مردم معتمدینی را شناسایی نمودیم و برای افراد شخصیت اجتماعی در نظر گرفتیم و در همایش بازآفرینی که با حضور مهندس پژمان در نیشابور برگزار شد از این افراد معتمد محلات تقدیر نمودیم و برای این ها شخصیت ایجاد شد و انجام امور اجرائی طرح توسط گروه های داوطلب یاورین مسکن صورت پذیرفته است.

نویسنده : شادی

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه