• کد خبر : 4267
  • 1398/9/25

به یاد جانباختگان حادثه انفجار قطار نیشابور؛ رزمایش بزرگ پدافند غير عامل شهری با موضوع تهدیدات شیمیایی در نیشابور برگزار می شود

جلسه هماهنگی جهت برگزاری "رزمایش بزرگ پدافند غير عامل شهری با موضوع تهدیدات شیمیایی" با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور و مدیران دستگاه های اجرایی در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور، علی نجفی گفت: تقويت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف واحد های عملیاتی و پشتیبانی شهرداری در مقابله با بحران ها از اهداف برگزاری این رزمایش است که با همکاری اداره کل راه آهن خراسان رضوی و ستاد مدیریت بحران شهرستان که شامل تمامی ادارات عملیاتی- پشتیبانی شهرستان می باشد، برگزار می شود و مردم نیز در این مانور تمرین مقابله و واکنش را خواهند داشت.

وی عنوان کرد: تلاش می‌شود با برگزاری رزمایش‌های دوره‌ای پدافند غیر عامل شهری زمینه آشنایی با انواع تهدیدات فراهم شود، تا مردم در زمان وقوع حادثه بدانند چگونه عمل کنند.

نجفی افزایش آگاهی عمومی و آگاهی‌بخشی به جامعه در زمینه رزمایش بسیار مهم است و رزمایش‌های شهری فرصت و تمرینی است تا اطلاعات و شیوه برخورد به هنگام وقوع حادثه به مردم آموزش داده شود.

در این نشست شهردار نیشابور به عنوان جانشین فرماندار در قرارگاه پدافند غیرعامل تعیین و مقرر شد تمامی دستگاه ها در انجام اقدامات عملیاتی و پشتیبانی با نظر شهرداری اقدام نمایند.

 


 

نویسنده : شادی

پیوستها :

دیدگاه

0 دیدگاه