خارج شدن تانکر سوخت از جاده موجب آتش سوزی شد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور از آتش سوزی یک تریلر مخصوص حمل سوخت در جاده مشهد به نیشابور، محدوده شهر خرو خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور، سید مهدی حسینی گفت : این حادثه در ساعت 8:16 به ستاد فرماندهی 125 آتش نشانی نیشابور اعلام شد که بلافاصله یک خودرو سنگین از ایستگاه 5 به محل اعزام و همزمان خودروهای آتش نشانی خرو و قدمگاه نیز به محل اعزام شدند .

وی افزود : این حادثه زمانی رخ داد که تریلر از مسیر خود منحرف و در حاشیه جاده در اثر بر خورد شدید تریلر با زمین ونشت گازوئیل از باک خودرو دچار آتش سوزی شده بود که به علت ساخت بدنه از مواد فایبر گلاس به سرعت شعله های آتش ، کابین راننده را به کام خود کشیده و شعله ور شد.

حسینی اظهار داشت : متاسفانه لباس های راننده تریلر قبل از خروج از خودرو آتش گرفته بود که با رسیدن خودرو های عبوری توسط یکی از رانندگان با خاموش کننده دستی وی را خاموش کردند، ولی شدت سوختگی ایشان زیاد بود که توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

وی ادامه داد : این تریلر با یک دستگاه خودرو پراید نیز برخورد داشت که 4 سرنشین آن دچار آسیب شدند که دو نفر از ایشان آسیب جزئی بود و دو نفر دیگر توسط اورژانس 115 به بیمارستان انتقال یافتند .

حسینی افزود : با رسیدن اولین تیم از آتش نشانان از شهرداری خرو آتش بلافاصله مهار شد و از سرایت آن به تانکر تریلر که البته خالی بود جلوگیری به عمل آمد و با رسیدن دو تیم دیگر آتش نشانان قدمگاه و نیشابور آتش به طور کامل خاموش شدو بدنه تانکر نیز سرد شد..

ایشان در خصوص علت بروز حادثه و میزان خسارت گفت : علت حادثه توسط پلیس راهور در دست بررسی است و میزان خسارت بر اساس مشاهدات اولیه از بین رفت کامل کشنده تریلر ، و آسیب دیدن بدنه پراید می باشد .

گفتنی است که در همان لحظات اولیه مدیر فنی و عملیات سازمان آتش نشانی نیشابور به اتفاق دو نفر از مسئولین سازمان برای بررسی و مدیرت عملیات در محل حاضر شدند .

شایان ذکر است که اولین تماس رهگذران با سامانه 125 به ستاد فرماندهی آتش نشانی مشهد وصل شده که باید شرکت مخابرات تمهیدات لازم برای برطرف شدن این مشکل را انجام دهد .

دیدگاه

0 دیدگاه