طرح نفس من ، درخت من

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
همزمان با هفته منابع طبیعی ، مراسم درختکاری و طرح " نفس من ، درخت من " با حضور امام جمعه ، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر ، مدیران دستگاههای اجرایی و با مشارکت شهروندان در محل پارک ارغوان (انتهای بلوار جانبازان) برگزار شد.


همزمان با هفته منابع طبیعی ، مراسم درختکاری و طرح " نفس من ، درخت من " با حضور امام جمعه ، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر ، مدیران دستگاههای اجرایی و با مشارکت شهروندان در محل پارک ارغوان (انتهای بلوار جانبازان) برگزار شد.

امام جمعه نیشابور در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) و هفته منابع طبیعی بر حفظ و نگهداری فضای سبز و به ویژه کاشت درختان تاکید کرد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه شهروندان باید درختان را سرمایه ملی ببینند ، بر حفظ این سرمایه های ملی تاکید و خاطرنشان کرد: دنیا مزرعه آخرت است و آخرت را باید با عمل صالح و کار درست آباد کرد و از جمله مصادیق عمل صالح درختکاری است.

شهردار نیشابور نیز در این مراسم طی سخنانی ، اظهارداشت: این طرح در دو مرحله و با کاشت 12 هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر از 15 اسفندماه آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور مهندس نجفی در بخش دیگری از مراسم فوق ، یادآورشد: در راستای توسعه فضای سبز در نقاط مختلف شهر و ایجاد منظر زیبا و مناسب و در جهت گسترش و استفاده از ظرفیت بالقوه و‌ مشارکت مردم نیشابور مرحله نخست طرح " نفس من ، درخت من " روز گذشته با حضور 160 دانش آموز در بولوار جانبازان و صبح امروز نیز در مرحله دوم در محل پارک ارغوان و ابتدای خیابان رحمت با حضور امام جمعه ، مدیران ادارات ، اعضای شورای اسلامی شهر و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان به مرحله اجرا درآمده و برگزار گردید.

وی ، ادامه داد: شهر نیشابور صرف نظر از شهرت تمدنی ، تاریخی و فرهنگی به عنوان شهری سرسبز در کشور شناخته می شود ولی در حال حاضر از نظر سرانه فضای سبز وضعیت مطلوبی ندارد.

مهندس نجفی در ادامه ضمن اشاره به ضرورت حفظ درختان چندین ساله و نگهداری صحیح این میراث غنی و بزرگ ، بر کاشت انواع درختان مثمر و غیر مثمر و افزایش سرانه فضای سبز در نیشابور تاکید کرد.

وی در پایان ، اضافه کرد: همچنین با مشارکت مجتمع فولاد خراسان و اهدای 30 هزار اصله درخت توسط این مجتمع زمینه افزایش سرانه فضای سبز شهری در نیشابور در قالب طرح فوق فراهم خواهد شد.

گفتنی است در پایان مراسم مزبور چندین اصله نهال مثمر از نوع بادام در دو محور شامل انتهای بلوار جانبازان و پارک ارغوان و بلوار شهید فهمیده ابتدای خیابان رحمت با تهیه پلاک های مخصوص و با درج نام شهدای والامقام ، امام جمعه ، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار و تعدادی از شهروندان که قبلا از طریق سایت سازمان فرهنگی شهرداری نیشابور ثبت نام کرده بودند ، کاشته شد.

لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.