شهرداری نیشابور با برنامه و نقشه راه به استقبال از بهار رفت

۲۲ فروردین ۱۳۹۷
در سومین نشست خبری شهردار نیشابور با اصحاب رسانه فعالیت های طرح "بهار تا بهار" این سازمان تشریح شد.

علی نجفی برنامه محور بودن و حجم بالای فعالیت ها، رفع نازیبایی ها ومشارکت شهروندان در زیباسازی شهر را از نقاط قوت طرح بهار تا بهار امسال عنوان کرد.

در سومین نشست خبری شهردار نیشابور با اصحاب رسانه فعالیت های طرح "بهار تا بهار" این سازمان تشریح شد.

علی نجفی برنامه محور بودن و حجم بالای فعالیت ها، رفع نازیبایی ها ومشارکت شهروندان در زیباسازی شهر را از نقاط قوت طرح بهار تا بهار امسال عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور، نجفی اظهار داشت: امسال شاهد نوروزی متفاوت در نیشابور بودیم و تمامی فعالیت ها با برنامه و همراه با ارزیابی همزمان بود.

وی افزود: ذهنیتی که در قبل از سال جدید بود از عدم توانایی شهرداری خبر می داد ولی همه ثابت کردیم با تلاش و تاکید بر داشته های خود می توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم.

وی از جمله فعالیت های امسال طرح بهار تا بهار را در بخش رفع نا زیبایی ها، جمع آوری 1900 مورد سد معبر، اعمال قانون 420 مورد خودرو، جمع آوری 3006 مورد بنر و سایبان غیر مجاز از معابر شهری، 600 مورد جمع آوری تابلوهای غیرمجار، لایروبی 9 هزار متر طول کانال، 200 مورد تسطیح زمین های بلااستفاده، جمع آوری 30 تن شیشه شکسته از داخل معابر، جمع آوری بیش از 15 هزار متر مکعب خاک و نخاله، رنگ آمیزی 100 هزار متر از جداول و ... اعلام کرد.

نجفی همچنین از دیگر فعالیت های این طرح را اجرای باند دوچرخه در ضلع جنوب جاده باغرود و خط کشی مسیر، لکه گیری و آسفالت معابر،2400 تن تولید آسفالت، اتمام پروژه تقاطع بولوار آزادگان، اجرا و ترمیم بیش از 11 هزار متر کفپوش، چهار مورد آبنما، نورپردازی های چشم نواز در سطح شهر، نصب 30 المان شهری، کاشت 25 هکتار چمن، 20 هکتار کاشت و اصلاح فضای سبز، کاشت 13 هزار اصله درخت و توزیع 30 هزار اصله نهال بین شهروندان با همکاری شرکت فولاد خراسان، رنگ آمیزی 8 کیوسک شارژ کارت بلیت، رنگ آمیزی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی، اجرای 60 کیلومتر خط کشی معابر، نصب 705 تابلوی ترافیکی و مرمت سرویس های بهداشتی در پارک ها و مراکز عمومی عنوان کرد.

شهردار نیشابور خاطرنشان کرد: در این طرح امسال تنها به کارهای سخت افزاری بسنده نکردیم و در بحث آموزش های شهروندی نیز 31 هزار نفر به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در مباحث مختلف آموزش های لازم را دریافت نمودند.

وی از جمله فعالیت های مثبت را بازنگری در استعلامات و صرفه جویی 273 میلیون تومانی و پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکاران خبر داد.

نجفی راه اندازی اتوبوس خاطره ها و استقبال بی نظیر شهروندان و گردشگران از این برنامه خاطره انگیز، اجرای مراسم جشن ویژه ایام نوروزبا تاکید بر مناطق کم برخوردار، برگزاری نماز جماعت در مقابل آرامگاه عطار، اجرای طرح هبه، برگزاری نمایشگاه با همکاری تیپ 21 امام رضا(ع)، توزیع سبزه و گل در قبور بهشت فضل، برگزاری کلاس آموزشی اخلاق حرفه ای ویژه تاکسیرانان و نورافشانی به مناسبت های مختلف را از دیگر برنامه های این طرح اعلام کرد.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار آفتاب صبح نیشابور در خصوص پیوست فرهنگی پروژه های شهرداری گفت: پیوست فرهنگی باید بر مبنای مطالعه و شناخت صورت گیرد و در این بازه کوتاه مدیریت این مجال را نداشتیم ولی مذاکراتی صورت گرفته است.
نجفی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فرسیمرغ و فارس در خصوص اینکه چرا در المان های نوروزی به تاریخ و فرهنگ نیشابور توجه نشده و یا اینکه برخی نمادهای غربی استفاده شده گفت: فضای نوروز می طلبد مفرح، شاد و طنز گونه باشد.
در کنار عطار و خیام و بزرگان این دیار می بایست کارهای هنری فاخر را اجرا نماییم که برنامه ریزی لازم صورت گرفته و به زودی سردیس بزرگانی از این دیار در نقاط مختلف نصب خواهد شد.

این مقام مسئول با گلایه از رفتارهای برخی افراد در تخریب المان های سطح شهر اظهار داشت: این رفتارها زیبنده شهر فرهنگی وتاریخی نیشابور نیست و معتقدم مردم نیشابور مردمی فرهنگ دوست و فرهنگ مدار هستند و این رفتارها از سوی شهروندان نیشابوری صورت نگرفته است و کسانی که اقدام به چنین اعمالی کردند نیشابوری نیستند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خیام نامه در خصوص حقوق معوق اظهار داشت: حقوق اکنون به روز شده و عیدی کارکنان نیز به طور کامل و یک سبد کالا نیز پرداخت شده است.

شهردار نیشابور در پایان از برگزاری مسابقه شهروندی و اهدای جوایز به سه نفر در روز شورا خبر داد و گفت: شهروندان می توانند با ارسال انتقادات و پیشنهادات خود از طریق پایگاه اطلاع رسانی، ارتباط با ادمین کانال تلگرامی و یا سامانه 137 در این مسابقه شرکت نمایند.

در پایان این نشست با اهدای تابلوی سلسله الذهب و پک زیست محیطی از خبرنگاران حاضر در این نشست تقدیر شد.

لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.