رونمایی از ۱۰ نماد پرنده سیمرغ در نیشابور

۲۴ فروردین ۱۳۹۷
شهردار نیشابور از رونمایی ده نماد پرنده سیمرغ شیخ فریدالدین عطارنیشابوری همزمان با ۲۵ فروردین سالروز بزرگداشت این عارف و شاعر شهیر ایران و جهان خبرداد .

رونمایی از ۱۰ نماد پرنده سیمرغ در نیشابور

شهردار نیشابور از رونمایی ده نماد پرنده سیمرغ شیخ فریدالدین عطارنیشابوری همزمان با 25 فروردین سالروز بزرگداشت این عارف و شاعر شهیر ایران و جهان خبرداد .

شهردار نیشابور و قائم مقام ستاد بزرگداشت روزملی عطار نیشابوری اظهار کرد: همزمان با ۲۵ فروردین سالروز بزرگداشت شیخ فریدالدین عطار نیشابوری به همت معاونت عمران و معاونت خدمات شهری ساخت و نصب نماد ده پرنده از سی پرنده تشکیل دهنده سیمرغ عطار نیشابوری صورت گرفت.

علی نجفی گفت: نماد ده پرنده از سی پرنده سیمرغ که تمامی از جنس بتن مسلح و در ابعاد متغیر بین ۲ تا ۴ متر و تقریبا ۲۰ برابر اندازه واقعی هر پرنده است توسط استاد رضا هادیانی و میثم هادیانی ساخته و در محل بزرگترین المان سیمرغ جهان در حاشیه فرهنگسرای سیمرغ نیشابور نصب گردیده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از ساخت این المانها بیان پیام شیخ فریدالدین عطار نیشابوری از زبان پرندگان ( منطق الطیر) و رسیدن به سیمرغ بزرگ می باشد که مراد از پرندگان در این راه سالکان راه حق و مراد از سیمرغ وجود حق تعالی است.

نجفی یادآورشد: نصب این پرندگان بر روی ستونهای اطراف المان بزرگ سیمرغ فعلا بطور موقت بوده و در آینده هر پرنده با توجه به پیام و علت طیران و همچنین با توجه به زیستگاه آن در اطراف سیمرغ بزرگ (بوستان عرفانی سیمرغ) در محل مناسب و بر روی پایه هایی که منقوش به اشعار شیخ عطار می باشد منتقل و نصب خواهد گردید.
وی تاکید کرد: نماد ده پرنده از سی پرنده سیمرغ با اعتباربالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری نیشابور ساخته شده است.

شهردار نیشابور و قائم مقام ستاد بزرگداشت روزملی عطار نیشابوری تصریح کرد: روند ساخت نماد های دیگر پرندگان سیمرغ ادامه دارد و به امید خدا در آینده نزدیک شاهد نصب و تکمیل ساخت پروژه بوستان عرفانی سیمرغ خواهیم بود.

تصــاویر پــیوســت
فـایل هـای پیوسـت
ردیــف عنوان فــایل نوع فــایل دریــافت فــایل آخرین بــروز رسانی
1 - - - - - - jpg دریافت 1397/01/26
2 - - - - - - jpg دریافت 1397/01/26
لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.