برای نخستین بار در کشور: طرح اتوبوس به علاوه اینترنت اضافه توسط شهرداری نیشابور به بهره برداری رسید

۱۵ آذر ۱۳۹۶
در آستانه ولادت با سعادت پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) و همزمان با هفته وحدت طرح ویژه اتوبوس به علاوه اینترنت اضافه که برای اولین در کشور و توسط شهرداری نیشابور به اجرا درآمده است ، طی مراسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور در این مراسم که با حضور فرماندار ویژه نیشابور ، اعضای شورای اسلامی شهر و تنی چند از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان برگزار شد ، شهردار نیشابور ضمن ارایه گزارشی درخصوص طرح فوق ، به تشریح جزییات آن ‌پرداخت.

علی نجفی با اشاره به اینکه طرح پایلوت این پروژه بر روی یک دستگاه اتوبوس فعال در خط ۱۰ درون شهری که از مسیر خیابان امام خمینی (ره) به صورت شرقی و غربی عبور می نماید برنامه ریزی شده است ، افزود: برای طراحی و  راه اندازی سامانه فوق در یک دستگاه اتوبوس بیست میلیون ریال هزینه شده است.

شهردار نیشابور در ادامه سخنانش ضمن برشمردن برخی از مزایا و ویژگی های طرح مزبور ، اضافه کرد : گام برداشتن در راستای ایجاد شهر الکترونیک ، بهبود و افزایش استقبال مسافران از حمل و نقل عمومی‌ ، استفاده از بستر اینترنت برای فرهنگ سازی و مدیریت بهتر زمان سپری شده در اتوبوس توسط مسافران از جمله مهمترین ویژگی های طرح یاد شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه همزمان با طرح فوق که برای اولین بار در کشور طراحی و اجرایی شده است چند طرح دیگر نیز شامل راه اندازی دوربین نظارتی سیار ثبت تخلفات ، نمایش آنلاین موقعیت اتوبوس در یکی از ایستگاههای مکانیزه و ارایه اینترنت رایگان برای مسافران ایستگاه فوق به صورت متمرکز و همزمان افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

به گفته شهردار نیشابور هزینه تمام شده طرح های یاد شده که بر مبنای اقتصاد مقاومتی و با بهره گیری از توان و تخصص کارشناسان و پرسنل بخش فنی و مهندسی و فن آوری اطلاعات شهرداری و سازمان حمل و نقل ، بار و مسافر به مرحله اجرا درآمده است حدود ۱۴۰ میلیون ریال می باشد که صرفه جویی قابل ملاحظه ای در این بخش ها صورت گرفته است.

لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.