اگر شهرداری ها منضبط شوند آرامش در شهر حاکم می شود

۰۲ مرداد ۱۳۹۷
اولین نشست توجیهی و آموزشی مدیران منابع انسانی وکارشناسان کارگزینی شهرداری های استان خراسان رضوی در سالن اجتماعات شهید آوینی شهرداری نیشابور برگزار شد...

اولین نشست توجیهی و آموزشی مدیران منابع انسانی وکارشناسان کارگزینی شهرداری های استان خراسان رضوی در سالن اجتماعات شهید آوینی شهرداری نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور ، در این نشست آموزشی ، دکتر قربانی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی طی سخنانی ، اظهار داشت : مهم ترین سرمایه های شهرداری ها منابع انسانی است و امروز لزوم توجه به این بخش بیش از هر زمان احساس می شود.

وی افزود: اگر ما منابع انسانی را در سیستم خوب بشناسیم و از آن به صورت مطلوب استفاده کنیم توان این را داریم که به خیلی از اهدافمان دست پیدا کرده و بخش عمده ای از موانع و مشکلات را رفع نماییم.

 قربانی ادامه داد : ما نه تنها از سرمایه های انسانی خودمان به درستی نمی کنیم بلکه سایر سرمایه های موجود را نیز مصروف می کنیم تا به سرمایه های انسانی مان آسییب نرسانند، وقت پرقیمت شهروندان را می گیریم، هزینه هایمان را از مردم و دولت به سبک بسیار پیچیده دریافت می کنیم و این را فقط صرف رضایت کاذب و ژتونی همکاران می کنیم و نتیجه هم نمی گیریم.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی عنوان کرد : عملا سرمایه انسانی در اختیار سازمان نیست و سازمانی که سرمایه های انسانی خودش در اختیارش نیست سایر سرمایه های خودش را نیز عملا از دست می دهد.

 قربانی تصریح کرد : نقطه اتکای این بحث هم اینجاست که ما به عنوان مدیران نیروهای انسانی توجه کافی را به اهمیت کار خودمان نداریم و اگر یک کارگزین و کارشناسی که در این حوزه فعالیت دارد ، انگیزه و شناخت نسبت به اهمیت کار خود نداشته باشد طبیعتا سازمان را نیز تحت تاثیر حضور خودش قرار می دهد.

 وی با اعلام اینکه خیلی از نارضایتی هایی که به شهروندان منتقل می شود از ناحیه همین نارضایتی هایی است که در داخل سازمان شکل گرفته است، افزود : این نارضایتی ها ناشی از اشتباهاتی است که ما به عنوان کارگزین در برنامه ریزی، رفتار و عملکردمان داریم و با اصلاح این موارد رضایتمندی ایجاد می شود و قطعا این رضایتمندی بلافاصله به شهروندان منتقل خواهد شد.

 قربانی اعلام کرد: بالاترین نارضایتی ها در شهرها توسط شهرداری ها ایجاد می شود و اگر شهرداری ها منضبط شوند آرامش در شهر حاکم می شود.

 وی در پایان به مدیران منابع انسانی و کارگزین ها توصیه کرد تا به عنوان سازماندهی کننده سیستم ، طوری برنامه ریزی کنندکه کارکنان شهرداری ها آموزش های لازم را فرا گرفته و انگیزه لازم در پرسنل ایجاد و مسیر ارتقای شغلی را برای آنان فراهم نمایند.

  کارکنان شهرداری ها مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری شوند

  شهردار نیشابور نیز در بخش دیگری از اولین نشست مدیران منابع انسانی شهرداری های استان خراسان رضوی عنوان کرد: شهرداری ها سازمانی هستند که همه از آن توقع دارند و خودش از خودش هیچ توقعی ندارد و این خواسته تنها با تلاش مدیران و کارشناسان منابع انسانی محقق می شود.

 علی نجفی اظهار داشت: به جرات می گویم مظلوم ترین اقشار در میان کارکنان سیستم های اداری، کارکنان شهرداری ها هستند و این عزیزان با همه دغدغه های شغلی و کاری و تمام اتهاماتی که به ناحق به آن ها می زنند متاسفانه هنوز مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند.

 وی افزود: به هر حال درتمام سیستم ها مشکلاتی وجود دارد و فساد در همه جا رخنه کرده ، ولی بنده با شناخت کاملی که طی حضور ده ماهه در نیشابور دارم به ضرس قاطع عرض می کنم که بدنه شهرداری نیشابور پاک ترین بدنه اجرایی است.

 گفتنی است این نشست با حضور مدیرکل، مدیران و کارشناسان دفتر امور شهری وشوراهای استانداری خراسان رضوی و 100 تن از مدیران منابع انسانی و کارشناسان کارگزینی شهرداری های استان به میزبانی شهرداری نیشابور برگزار شد

تصــاویر پــیوســت
لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.