پیام مهندس نجفی شهردار نیشابور به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل

۰۶ آبان ۱۳۹۶
به گزارش روابط عمومی شهرداری نیشابور ، همزمان با فرارسیدن هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل ، شهردار نیشابور با صدور پیامی ضمن گرامیداشت این هفته ، بر اجرای دقیق و اصولی دستورالعمل های مرتبط با پدافند غیرعامل تاکید کرد.

براساس گزارش فوق ، در بخشی از این پیام آمده است.


پدافند غیرعامل یک اصل خواهد بود برای همیشه ، نه برای یک مقطع خاص

امروزه که شهرها مهمترین مراکز سکونت بشر محسوب می گردند ایمنی و امنیت در برابر تهدیدات از بدیهی ترین اصول در جهت دست یابی به استانداردهای مطلوب آسایش شهری است .
از سوی دیگر با شهرنشینی بیش از نیمی از مردم جهان و پیشرفت های سریع در حوزه های فناوری و عرصه اطلاعاتی ، پیش بینی و اجرای طرح های شهری پایدار به یکی از چالش های اساسی حوزه شهرسازی تبدیل شده است . در این میان پدافند غیرعامل با رویکرد آینده نگر درصدد انعطاف پذیر نمودن جوامع شهری می باشد . بکارگیری اصول ، ضوابط و ملاحظات پدافند غیرعامل به عنوان راهکاری جهت کاهش خطرپذیری ساختمان ها در برابر تهدیدات مختلف و افزایش کارایی پس از وقوع خطرات که باید در سطوح مختلف مورد توجه قرار گیرد .
در این راستا هفته پدافند غیرعامل که از ششم الی دوازده آبان ماه سال جاری با شعار «پدافند غیرعامل ، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور» نامگذاری گردیده فرصتی مناسب برای انجام برنامه ریزی های لازم با هدف کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی ، ساختمان ها ، تأسیسات ، تجهیزات و شریان های شهری و منطقه ای در مقابل بروز تهدیدات طبیعی و انسانی می باشد .
اینجانب و همکارانم در شهرداری نیشابور ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل امیدواریم بتوانیم در راستای صیانت از حقوق شهروندی و فراهم آوردن زمینه نشاط اجتماعی ، بستر امنیت و توسعه پایدار شهری را برای شهروندان عزیز ابرشهر نیشابور فراهم آوریم .

علی نجفی
شهردار نیشابور

لیست نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
شما میتوانید با استفاده از فرم چپ ، نظرات خود را برای این خبر به ثبت برسانید

ارســال نظـرات شمـــا
  • کاربر محترم ، لطفا برای ارسال نظرات خود فرم زیر را کامل و ارسال کنید
  • لطفا در صحیح وارد کردن اطلاعات خود کوشا باشید
  • پاسخ شما به مشخصات ارتباطی که در این فرم وارد کرده اید ارسال میشود
  • نظر شما پس از تایید از سوی مدیریت در سایت نمایش خواهد شد

کد امنیتی

+98 (51) 42222002-4
© Copyright 2017 Neyshabur. All right reserved.