قالب وردپرس

نخستین سرای محله نیشابور در ماه رمضان افتتاح می‌شود


tiao_13920419124327417818694

حسین فقیه سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور گفت: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در راستای احیای فرهنگ دینی و اعتلاف فرهنگ قرآنی و گسترش فضایل اخلاقی در شهرستان نیشابور برگزار می شود.

وی از افتتاح نخستین خانه قرآن شهر همزمان با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و افزود: هدف از افتتاح خانه قران در مناطق کم‌برخوردار، ترویج فرهنگ انس با قرآن و تسهیل قرائت، زمینه‌سازی فعالیت‌های قرآنی مردمی و بهره‌مندی عموم این شهرستان است

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور با بیان اینکه طرح جزءخوانی قرآن کریم همانند سال های گذشته و پس از افطار در فرهنگسرای سیمرغ برگزار می شود، افزود: مراسم اختتامیه 30 شب با قرآن کریم، همراه با تقدیر از  برگزیدگان قرآنی کشوری، تجلیل و تکریم اساتید پیشکسوت و خادمین قرآن در آخرین شب ماه مبارک رمضان و در فرهنگسرای سیمرغ برگزار خواهد شد.

فقیه با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در هفت بوستان سطح شهر تصریح کرد: این طرح با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و انس بیشتر با کلام وحی همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نخستین سرای محله در منطقه 14 معصوم(ع) نیشابور در ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد تصریح کرد: در سراهای محله برنامه‌هایی با محتواهای آموزشی برای ساکنان محله ارائه می‌شود و هدف از ارائه این آموزش و برنامه ارتقاء سطح آگاهی‌های شهروندی در زمینه‌های گوناگون و مشارکت انان در ساختن محله ای پویا و با نشاط خواهد بود.

فقیه خاطرنشان کرد: دو ویژه برنامه با موضوع تحکیم خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی با حضور حجت الاسلام دهنوی، استاد حوزه علمیه قم در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور در پایان با اشاره به پایتختی کتاب نیشابور از رونمایی المان کتاب در این ماه مبارک خبر داد.

سازمان فرهنگي ورزشي