قالب وردپرس
برخی برنامه ها و اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور در پایتختی کتاب ایران

برخی برنامه ها و اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور در پایتختی کتاب ایران


139412171645005617291794

حسین فقیه، سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور با اشاره به انتخاب نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران، افزود: طرح‌های مشارکتی خوبی برای ایجاد انگیزه در بین جوانان و اقشار مختلف جامعه برای خواندن کتاب داریم.

وی با بیان اقدامات انجام شده در هفته کتاب و کتابخوانی در سال 95 گفت: مشارکت در برپایی غرفه نیشابور و همچنین تقدیر از عوامل موثر در انتخاب پایتختی کتاب نیشابور از برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور در سرای اهل قلم مجموعه شهر آفتاب تهران بوده است.

فقیه با بیان اینکه برنامه های هفته کتاب یک جریان‌سازی فرهنگی را در کشور رقم می‌زند، افزود: اهداء بیش از 100 میلیون ریال بن خرید کتاب در ویژه برنامه های شهری در جهت حمایت از کتابفروشان و ناشران از دیگر اقدامات این سازمان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دور دوم پویش مطالعاتی قلمدان های مرصع با همکاری آموزش و پرورش، اجرای نشست های خوانش داستان های منطق الطیر عطار برای کودکان در خانه های فرهنگ سطح شهر، نشست هفتگی شاهنامه خوانی، برگزاری کارگاه مادران قصه گو و نقاشی معرفی آثار مکتوب مشاهیر نیشابور بر دیوارهای شهری از اقداماتی است می‌تواند فضای جامعه را تحت تاثیر ترویج و اهمیت کتاب و کتابخوانی قرار دهد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور از ساخت المان کتاب خوان خبر داد و گفت: مکان مورد نظر برای نصب المان  شناسایی شده و بزودی از این اثر رونمایی می شود.

فقیه در پایان هدف از برگزاری این ویژه برنامه ها را در سطح شهرستان، تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه توسعه و ترویج کتاب و اهمیت کتابخوانی، دستیابی به جایگاه واقعی کتاب و کتابخوانی در فرهنگ عامه و برجسته سازی جلوه های نهضت کتابخوانی در فرهنگ عمومی شهروندان دانست.

سازمان فرهنگي ورزشي